Zorya – Mashproekt, KOMPAS-3D’deki seri motorlarını değiştirdi

Zorya – Mashproekt, KOMPAS-3D’deki seri motorlarını değiştirdi

ASCON yazılımının ilk ve en büyük kullanıcılarından olan “Zorya” – “Mashproekt” (Nikolaev, Ukrayna) gaz türbinlerinin bilimsel ve üretim kompleksi, Orta Doğu müşterisine üç motor teslim etti. Nikolaev mühendisleri tarafından KOMPAS-3D sistemi kullanılarak geliştirilen ekipman, gaz şebekesinin kompresör istasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

DZ59 ve DU80 seri motorlar birkaç yıl önce uzmanlar tarafından geliştirilmiştir (sırasıyla 1970 ve 1980’lerde), ancak hala yaygın olarak kullanılmaktadır ve pazarda talep edilmektedir. Kulmans’ı terk ettikten ve bilgisayar destekli tasarıma geçtikten sonra, bu ve diğer motorlar için tüm belgeler KOMPAS-3D sisteminde yeniden yayımlandı. Seri bilgisayar tasarımının müşterinin ihtiyacına göre değiştirilmesi de Rus bilgisayar destekli tasarım sisteminde gerçekleştirilmektedir.

Şu anda yeni üretilen motorlar için tüm çalışma tasarım dokümantasyonu Zorya-Mashproekt mühendisleri tarafından KOMPAS-3D’de geliştirilmektedir. Ayrıca, şirketin uzmanları, motor mekanizması için en önemli olan bireysel parçaların KOMPAS-3D üç boyutlu modellerinde çalışıyor. Dolayısıyla, örneğin, yeni UGT 5000 ve GTE-45-60 motorları KOMPAS-3D sisteminde tamamen tasarlanmıştır.

“Kuhlmann’dan bilgisayar tasarımına geçiş ve KOMPAS-3D kullanımı, yeni motorlar oluşturmak için gereken zamanı önemli ölçüde azalttı. İşletmemiz için büyük önem taşıyan, ASCON yazılım ürünlerinin kendi uygulamalarının geliştirilmesine açıklığıdır. Bu sayede, iş akışı sistemini işletmenin ihtiyaçlarına ve özelliklerine en üst düzeyde adapte edebildik ve bir dizi karmaşık bilgi problemini çözebildik, ”diyor GP Zorya – Mashproekt Otomatik Tasarım ve Teknolojik Sistemler Dairesi Başkanı Vladimir Komar.

Deniz enerji santrali vites kutusu

Devlet Teşebbüsü Gaz Türbini Binası Bilim ve Üretim Kompleksi “Zorya” – “Mashproekt” (GP NPKG “Zorya” – “Mashproekt”, Ukrayna, Nikolaev) – gemi ve sivil gemiler için gaz türbini ünitelerinin en büyük tasarımcısı ve üreticisi, elektrik santralleri ve gaz pompalama üniteleri için tahrik gaz boru hatları, benzersiz dişli kutuları ve çarpanları.

Zorya – Mashproekt, 1989’dan beri ASCON yazılım ürünlerini kullanıyor ve şirketin ilk müşterilerinden biri. Bugün, şirket 550 adet CAD COMPASS-3D lisansı, çok sayıda uygulama olan 40 adet Kurumsal Dizin Materyalleri ve Ürün Çeşitliliği kullanıyor. Yazılım ve teknik destek, bir ASCON platin ortağı olan ASCON-KR tarafından sağlanmaktadır.

“Zorya” – “Mashproekt” aktif bir katılımcı ve AU BİLGİSAYAR 3D-modelleme yarışmasında AU yarışmasının birincisi oldu: 2008’de “Soğutmalı Kürek” projesi 200 parça kategorisinde birinciliği aldı ve 2013 yılında deniz enerji santrali şanzımanındaki üç boyutlu model en iyi olarak kabul edildi. kategoride montajda 4999 parçaya kadar.

satış hattı

0 850 304 8 304

KOMPAS 3D – bir 3D modelleme sistemidir. 

KOMPAS-3D, katı hal ve yüzey modellemede güçlü işlevselliği ve kullanım kolaylığı kombinasyonu sayesinde binlerce işletme için standart hale gelen üç boyutlu bir tasarım sistemidir.

İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. Kubist İstanbul park residence No:108 D:291

Beylikdüzü/İstanbul/TÜRKİYE

+90 212 875 86 50 (10 hat)

0 850 304 8 304

info@kompas.com.tr