Uzay roketlerİ KOMPAS-3D’de yapıldı

Uzay roketleri KOMPAS-3D’de yapıldı: ASCON ve Lin Industrial işbirliğini sürdürdü

ASCON ve Lin Industrial şirketi, Taimyr ultra hafif uzay roketleri yarattı ve işbirliğini sürdürmeyi kabul etti. ASCON, COMPAS-3D üç boyutlu modelleme sistemi için 2016 Skolkovo başlangıç ​​lisansını uygulamalarla ve LOTSMAN: geliştirme yönetimi için tasarım bürosunu ve tasarım dokümantasyonunun elektronik arşivini genişletti.

Şirketler ilk kez Ağustos 2015’te MAKS hava fuarında sözleşmeyi imzaladılar ve Ocak 2016’da, son altı ayın sonuçlarına göre işbirliğini başarılı olarak kabul ettiler.

KOMPAS-3D, Lin Endüstri tarafından test roketleri, yardımcı ekipman ve gelecek vaat eden projelerin 3D modellerini ve çizimlerini geliştirmek ve hızlı prototipleme yapmak için kullanıldı: parçaların 3B modelleri KOMPAS-3D’de yaratıldı, STL formatına dönüştürüldü ve bir 3D yazıcıya yazdırıldı .

Luna Yedi

Luna Yedi, mevcut roketleri, uzay gemilerini ve teknolojiyi kullanan Rus ay üssünün bir projesidir. “Yedi Ay” ın bazı önerileri 2016-2025 Federal Uzay Programına dahil edildi. Ay üssünün çizimleri KOMPAS’ta yapıldı ve statik render ve videolar için 3B modeller zaten yapıldı.

Füze SVZ-1

Test füzesi SVZ-1 süpersonik bir test füzesinin teknolojisini test etmek için tasarlanmıştır. SVZ-1’in genel çizimi KOMPAS-3D’de yapıldı.

Sesaltı Test Roketi (Uçan Stand)

Ses altı hızlarda test etmek için çeşitli roket modifikasyonları, bir uzay fırlatma aracı kontrol sisteminin (“uçuş standı”) prototipini 2015 yılında beş sefer yapmıştır.

Parça çizimleri KOMPAS-3D olarak yapıldı, sonra STL formatına dönüştürüldü ve bir 3D yazıcıya gönderildi.

Lin Industrial, 25 Haziran 2014’ten bu yana Skolkovo yenilik kentinin bir sakini olan Taimyr ultralight uzay roketleri ve Rusya’daki tek özel uzay roketi geliştiricisi üreten Rus bir girişim. Şirket ayrıca, mevcut roket, uzay aracı ve teknolojiyi kullanan Rus ay üssünün bir projesi olan “Ay yedi” yi de geliştirdi. “Yedi Ay” ın bazı önerileri 2016-2025 Federal Uzay Programına dahil edildi.

satış hattı

0 850 304 8 304

KOMPAS 3D – bir 3D modelleme sistemidir. 

KOMPAS-3D, katı hal ve yüzey modellemede güçlü işlevselliği ve kullanım kolaylığı kombinasyonu sayesinde binlerce işletme için standart hale gelen üç boyutlu bir tasarım sistemidir.

İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. Kubist İstanbul park residence No:108 D:291

Beylikdüzü/İstanbul/TÜRKİYE

+90 212 875 86 50 (10 hat)

0 850 304 8 304

info@kompas.com.tr