UEC’nin hizmetinde ASCON çözümleri

UEC’nin hizmetinde ASCON çözümleri. UMPO, standart dışı ekipmanların geliştirilmesinde KOMPAS-3D’yi kitlesel olarak kullanıyor

United Engine Corporation’ın (UEC) Savaş Havacılık Bölümü Motorlarının ana şirketi olan OJSC Ufa Motor Yapım Üretimi Birliği (UMPO), üretimin hazırlanmasında ASCON çözümlerinin kullanımını genişletiyor. KOMPAS-3D ve KOMPAS-Graph sistemleri başka 50 işle donatılmıştır. Kullanıcılar arasında Baş Mekanik Bölümü (OGMeh) tasarımcıları bulunmaktadır.

UEC’in ASCON yazılımını tercih eden Savaş Havacılığı bölümünün bir başka şirketi de, KOMPAS-Graph ve VERTICAL sistemlerine dayanan üretimin teknolojik hazırlanmasını otomatikleştiren NPP Motor’dur (Ufa).

Makine yapımı tasarımına yönelik KOMPAS-3D V14 üç boyutlu modelleme sistemi ve makine yapımı tasarımına yönelik uygulamalara sahip KOMPAS-Graph V14 evrensel bilgisayar destekli tasarım sistemi, üretim ve ekipman tamirine hizmet veren OGMeh UMPO tasarım departmanı tarafından alındı. CAD paketlerine ek olarak, bölüm çalışanları “Standart Ürünler” ve “Malzemeler ve Çeşitler” Kurumsal Rehberlerini aldı. Yazılım, ASCON platin ortağı olan ASCON-Ufa tarafından sağlandı.

OGMeh tasarım departmanı başkanı Aleksey Veniaminovich Dolzhikov’a göre, CAD seçimindeki belirleyici rol pilot çalışma sırasında KOMPAS-3D sisteminin kullanılmasında mevcut mevcut deneyim ve genç uzmanların KOMPAS-3D’nin şu anki düzeyindeki yetenekleri ve KfaPAS-3D’nin genç uzmanları – Ufa Devlet Havacılık Teknik Bilgi Teknolojileri mezunu ASCON’un stratejik ortaklık konusunda bir anlaşması olduğu üniversite.

OJSC “Ufa Motor Yapım Derneği”, Rusya Federasyonu’ndaki en büyük uçak motoru üreticisidir. 2012 yılında satış geliri 25.425 milyon ruble olarak gerçekleşmiştir. Başlıca faaliyetler turbojet uçak motorlarının ve gaz pompalama ünitelerinin geliştirilmesi, üretimi, bakımı ve onarımı, helikopter bileşenlerinin üretimi ve onarımıdır. UMPO seri olarak Su ailesi uçakları için motorlar (Su-35S, Su-27, Su-30, Su-25) ve Ka ve Mi helikopterleri için helikopter parçaları üretmektedir.

satış hattı

0 850 304 8 304

KOMPAS 3D – bir 3D modelleme sistemidir. 

KOMPAS-3D, katı hal ve yüzey modellemede güçlü işlevselliği ve kullanım kolaylığı kombinasyonu sayesinde binlerce işletme için standart hale gelen üç boyutlu bir tasarım sistemidir.

İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. Kubist İstanbul park residence No:108 D:291

Beylikdüzü/İstanbul/TÜRKİYE

+90 212 875 86 50 (10 hat)

0 850 304 8 304

info@kompas.com.tr