Sondaj ekİpmanları fabrİkası

Sondaj ekipmanları fabrikası, ASCON yazılımında tasarlanan “Bride” serisini başlattı

13 Ağustos’ta, Orenburg Sondaj Ekipmanları Tesisi, ZBO S15 yüzey sondaj kulesini seri üretime soktu. Resmi olmayan bir şekilde Gelin fabrikasında adı geçen güçlü ünite, ASCON yazılımı kullanılarak tasarlanmış ve üretilmiştir.

 

ZBO S15 sondaj kulesi, katı mineraller için sondaj araştırması için tasarlanmıştır. İlk prototipi Kanada’nın yarattığı teknolojiye alternatif olarak 2014 sonbaharında piyasaya sürüldü. Makine, Chelyabinsk Bölgesi’ndeki Mikheevsky GOK’ta 17 kuyu açıp delicilerin yüksek övgüler kazandığı tarla denemelerine tabi tutuldu. Voronezh Sondaj Şirketi için ilk seri ZBO S15 teçhizatı yapıldı.

Tasarımcılar Gelin üzerinde çalışırken, COMPAS-3D tasarım sistemini ve LOTSMAN: PLM mühendislik veri yönetim sistemini kullandılar. Sondaj kulesi için tasarım dokümantasyonu, KOMPAS-3D’de oluşturulan elektronik üç boyutlu modeline dayanılarak geliştirilmiştir.

 

Alexander Zelenin, Araştırma ve Geliştirme Direktörü, Sondaj Ekipmanları Fabrikası OJSC:

“Kurulum tamamen hidrolik kablolama ve kısmen elektrik tesisatı dahil olmak üzere KOMPAS-3D sisteminde tasarlandı. Satın alınan ürün ve bileşenlerin modelleri farklı formatlarda elde edildi. Hepsi ortak bir 3D modelde kuruludur. Ayrıca KOMPAS-3D’de ekipman tasarlandı. Montaj tamamen LOTSMAN: PLM’de “paketlenmiştir”.

Tasarım ve teknolojik çalışmaların entegre otomasyonu için, birkaç yıl önce Sondaj Ekipmanları Fabrikası KOMPAS-3D, LOTSMAN: PLM ve VERTICAL sistemlerinin bir parçası olarak ASCON yazılım paketini seçti. Uygulanması, güncellenmesi ve desteklenmesi ASCON-Samara (AichiConsult Şirketler Grubu), ASCON platin ortağı ve 2014 için en iyi ortak tarafından sağlanmaktadır.

satış hattı

0 850 304 8 304

KOMPAS 3D – bir 3D modelleme sistemidir. 

KOMPAS-3D, katı hal ve yüzey modellemede güçlü işlevselliği ve kullanım kolaylığı kombinasyonu sayesinde binlerce işletme için standart hale gelen üç boyutlu bir tasarım sistemidir.

İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. Kubist İstanbul park residence No:108 D:291

Beylikdüzü/İstanbul/TÜRKİYE

+90 212 875 86 50 (10 hat)

0 850 304 8 304

info@kompas.com.tr