NPP “Radiocommunication” İLETİŞİM SİSTEMLERİ

NPP “Radiocommunication” eğitimi: iletişim sistemlerinin geliştirilmesi için KOMPAS-3D’nin yeni fırsatları

Temmuz ayında, Krasnoyarsk Bilim ve Üretim Şirketi “Radiocommunication” da, tasarımcıların “KOMPAS-3D’de Optimizasyon Araçları” kursuna katılımı sağlandı. 40 tasarım uzmanı ve CAD departmanı uzmanı katıldı. NPP Radyo İletişiminin entegre otomasyon alanındaki stratejik ortağı ASCON-Yenisei bölgesel merkezi eğitimi düzenledi.

Şirketin tasarımcıları KOMPAS-3D V14 sisteminde çalışıyor, ancak tüm kullanıcılar tam olarak ustalaşmamış. Bu nedenle, karmaşık ürünler geliştirirken, hem mevcut belgeleri yüklerken (3B modeller, montaj çizimleri ve şartnameler) hem de yenilerini yaratırken sorunlar ortaya çıktı. Sonuç olarak, işin kalitesinde ve hızında bir düşüş oldu.

Bilgi boşluklarını ortadan kaldırmak için, ASCON-Yenisei Bölge Merkezi ile birlikte işletmenin endüstri uzmanlığı ve tasarımcıların eğitim seviyesi dikkate alınarak bir eğitim programı geliştirilmiştir. Kurs konuları aşağıdaki soruları içeriyordu:

yeni KOMPAS-3D V14 işlevselliği: Raporlar, Diziler, Düz ve dişli deliklerin mekanizması;
KOMPAS-3D’deki iş hızını basitleştirmek ve arttırmak için ayarlar, büyük montajlarla çalışmak da dahil. Performansı optimize etmek ve performansı artırmak için yöntemler;
performansları ile çalışmak. Parametrik performans teknikleri;
özelliği. 3B montajların otomatik oluşturulması. Arabağlantı Mantığı 3B Parçası – 3B Montaj – Özellikler – Montaj çizimi;
montaj çizimi. Çalışmayı hızlandırma yolları, optimizasyon, otomasyon;
uygulama kütüphaneleri ve servis fonksiyonları KOMPAS-3D;
Dönüştürücü ECAD – COMPASS. Çizimler, öğe listeleri ve 3B montajlarını alma.
Bir hafta boyunca, ASCON-Yenisei’de teknik destek ve eğitim mühendisi olan Alexey Voronin, KOMPAS-3D’de işletme tarafından geliştirilen ürünleri örnek olarak kullanarak en uygun çalışma yöntemlerini gösterdi. Kursun zorunlu programı, KOMPAS-3D ve KOMPAS-Elektrik sistemlerinin ve uygulamaların Kablo ve kablo demetlerinin geliştirilmesi için tekliflerin formüle edilmesine yol açan bir Soru-Cevap oturumu ile desteklendi.

Tasarım departmanı sektörünün lideri Yuri Baranin, eğitimin birçok çalışanın KOMPAS-3D V14’ü tartışılan konuların tamamında kullanma yeteneklerini artırmalarına izin verdiğini belirtti. Rapor işlevselliği özellikle vurgulanır – bir liste ve malzemelerin kütlesi, montajda kullanılan bileşenler; yürütme ve şartnamelerle çalışmak; KOMPAS-3D uygulamaları.

NPP Radiocommunication uzmanları, KOMPAS-3D’nin yeni sürümlerini tanıtırken de dahil olmak üzere bu kursları düzenli olarak yürütmek için faydalıdır, çünkü yeni çalışanlar işletmeye gelir ve ASCON yazılımında performansını artırmak için değişiklikler görülür.

satış hattı

0 850 304 8 304

KOMPAS 3D – bir 3D modelleme sistemidir. 

KOMPAS-3D, katı hal ve yüzey modellemede güçlü işlevselliği ve kullanım kolaylığı kombinasyonu sayesinde binlerce işletme için standart hale gelen üç boyutlu bir tasarım sistemidir.

İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. Kubist İstanbul park residence No:108 D:291

Beylikdüzü/İstanbul/TÜRKİYE

+90 212 875 86 50 (10 hat)

0 850 304 8 304

info@kompas.com.tr