Severstal, KOMPAS-3D’de tasarlanan İlk otomobİl damperlİ kamyonunu pİyasaya sürdü

Severstal, KOMPAS-3D’de tasarlanan ilk otomobil damperli kamyonunu piyasaya sürdü

Severstal’ın araba damperi, ilk olarak Severstal metalurji şirketinin Severstal Russian Steel bölümünün onarım birimi olan Tyazhmash mühendislik merkezinde üretildi. Onarım müdürlüğünün tasarım merkezinin mühendisleri, KOMPAS-3D sisteminde üç ayda yeni bir ünite geliştirdi.

Bu yılın haziran ayında, araba damperli kamyonunun “dijital” 3D modeli, COMPAS-3D sistemini kullanan şirketler arasındaki 3D modelleme yarışmasında 5000’den fazla parça kategorisinde en iyi proje olarak kabul edildi.

Severstal PJSC Tasarım Mühendisi Evgeny Zholondkovsky, projedeki çalışmalar hakkında konuştu:

“Severstal’in faaliyetleri çeşitli alanları kapsıyor: madencilik, mayınlı cevherden metal üretimi ve birkaç yıl önce uzman departmanlar, kuruluşun kendi ihtiyaçları için ve aynı zamanda dış pazarlar için ekipman tasarlamaya başladı. Bölümümüzün projelerinden biri araç damperiydi. Bu ürün, daha sonra metal ve diğer bitmiş ürünlerin imalatı için işletmelere çeşitli malzemelerin – pelet, cevher – tedarik edildiği demiryolu gondol arabalarının boşaltılması için tasarlanmıştır.

Araç damperli kamyonumuz, düzen geometrisini kullanarak, sıfırdan ve tamamen KOMPAS-3D’de taşıma kapasitesi arttırılmış yeni araçlar için tasarlanmıştır. Sonuç, oldukça hacimli bir modeldir – 7100’den fazla benzersiz bileşen ve toplamda 17000’den fazla öğe! Bölümümüz ilk önce böyle ilginç ve eşsiz bir projeyle karşılaştı. Teknik özelliklerin alınmasından bitmiş belgelerin teslimine kadar bir modelin oluşturulması 3-3.5 ay sürmüştür. Gelecekteki planlarımızda, ASCON yazılım ürünlerinin yardımı ile girişimde uygulamak istediğimiz birçok büyük ve iddialı projemiz var. ”

İşleme, metal yapı üretimi, montaj da dahil olmak üzere ünite imalatına ilişkin tüm çalışmalar Severstal atölyelerinde gerçekleştirildi. Şimdi araç damperi, kok-aglomerasyon üretiminin 1 numaralı parti hazırlık mağazasında faaliyete geçiyor ve vagonları ve gondol arabalarını boşaltmak için kullanılacak.

satış hattı

0 850 304 8 304

KOMPAS 3D – bir 3D modelleme sistemidir. 

KOMPAS-3D, katı hal ve yüzey modellemede güçlü işlevselliği ve kullanım kolaylığı kombinasyonu sayesinde binlerce işletme için standart hale gelen üç boyutlu bir tasarım sistemidir.

İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. Kubist İstanbul park residence No:108 D:291

Beylikdüzü/İstanbul/TÜRKİYE

+90 212 875 86 50 (10 hat)

0 850 304 8 304

info@kompas.com.tr